به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
نماینده دائم ایران در سازمان ملل در توئیتی با اشاره به پرداخت حق‌السهم ایران به این سازمان، بر لغو همه تحریم‌های غیرانسانی تأکید کرد.
کد خبر: ۴۶۱۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶ - 11June 2021

توئیت تخت روانچی درباره پرداخت حق‌السهم ایران به سازمان مللبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل امروز (جمعه) در توئیتی با بیان این که تحریم‌های غیرقانونی آمریکا فقط مردم ما را از دسترسی به دارو محروم نکرده، نوشت: این تحریم‌ها همچنین مانع پرداخت حق السهم معوقه ایران به سازمان ملل متحد شده است.

وی افزود: سازمان ملل متحد پس از بیش از ۶ ماه کار بر روی این موضوع، امروز اعلام کرد که حق السهم معوق را دریافت کرده است.

تخت روانچی تصریح کرد: اکنون همه تحریم‌های غیرانسانی باید برداشته شود.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد امروز (جمعه) تصریح کرد ایران حق رأی خود در مجمع عمومی این سازمان را که به دلیل عدم پرداخت بدهی تعلیق شده بود مجدداً به دست آورده است.

محمدجواد ظریف چندی پیش نامه‌ای در این خصوص به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نوشت. وزیر امور خارجه در این نامه با بیان این‌که ایران به تعهدات مالی خود در قبال سازمان ملل متعهد است، اعلام کرد: به محض اینکه شرایط تحمیلی برداشته شود، به تلاش‌های خود برای تسویه سهم مالی معوق ادامه می‌دهیم.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه هفته گذشته تهدید کرد که پنج کشور از جمله ایران در خطر از دست دادن حق رای خود در مجمع عمومی این سازمان هستند. وی تاخیر در پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل مطابق با ماده ۱۹ منشور ملل متحد را علت این مسئله عنوان کرده است.

ظریف همزمان با ارسال این نامه در توئیتی نوشته بود: در جهان «حقایق وارونه»، سازمان ملل ایران را به دلیل دیرکرد پرداخت، از حق رأی در مجمع عمومی محروم می‌سازد. آنچه در نظر نگرفته‌اند: تروریسم اقتصادی ایالات متحده از اینکه ایران پول خرید مواد غذایی را بدهد ممانعت کرده است، چه برسد به معوقات سازمان ملل. نامه من به آنتونیو گوترش: پی‌نوشت: ضمنا سازمان ملل می‌تواند حق السهم را از ۱۱۰ میلیون دلاری که ایالات متحده در راهزنی اخیرش به سرقت برده، بگیرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار