به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
وزیر امور خارجه در دیدار دبیرکل وزارت خارجه اتریش بر برخورد مسئولانه‌تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی جا شدگان افغانستانی تأکید و با محکوم کردن اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان، رشد داعش و گروه‌های تکفیری در این کشور را خطرناک خواند.
کد خبر: ۴۸۴۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷ - 16October 2021

تأکید امیرعبداللهیان بر برخورد مسئولانه‌تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی‌جاشدگان افغانستانیبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «پتر لاونسکی» دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش که به منظور برگزاری پنجمین دور گفت‌وگو‌های سیاسی بین ایرلن و اتریش به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز (شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

تأکید بر برخورد مسئولانه‌تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی جا شدگان افغانستانی

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش را دیرینه و قدیمی خواند و اظهار داشت: ما برای این روابط اهمیت زیادی قائل هستیم.

امیرعبداللهیان با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور، از اهدای محموله واکسن از سوی اتریش به کشورمان قدردانی کرد و خواستار همکاری‌های بیشتر دو کشور در زمینه همه گیری و واکسن کرونا شد.

وزیر امور خا جه کشورمان برخورد مسئولانه‌تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی جا شدگان افغانستانی را مورد تأکید قرار داد و با محکوم کردن اقدامات تروریستی در هفته‌های اخیر در افغانستان، رشد داعش و گروه‌های تکفیری در افغانستان را خطرناک توصیف کرد.

امیدواری نسبت به احیای مجدد برجام با مشارکت همه طرف‌ها

«پتر لاونسکی» دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با تجلیل از رابطه دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش، ابراز امیدواری کرد با مشارکت همه طرف‌ها برجام مجددا احیا شود.

دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش همچنین اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان را محکوم کرد و افزود:جمهوری اسلامی ایران و اتریش نگرانی‌های مشترکی در مورد داعش دارند.

وی همچنین حمایت اتریش از نشست‌های همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور را مورد تأکید قرار داد.

دبیرکل وزارت خارجه اتریش امروز در پنجمین دور گفت‌وگو ‌های سیاسی ایران و اتریش و در دیدار با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان از تمایل شرکت‌های اتریشی برای حضور در بازار ایران خبر داد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار