به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
حجت الاسلام رئیسی در دیدار جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم:
رئیس جمهور با بیان اینکه همیشه باید پرچم شهادت را برافراشته نگاه داشت، گفت: قدر کار حاج قاسم و مدافعان حرم و بچه‌هایی که در مقابل صدامیان ایستادند روز به روز روشن‌تر می‌شود. آن روزی که خیلی‌ها خوابشان برده بود آن‌ها مردانه ایستادند و کار ماندگاری انجام دادند.
کد خبر: ۴۹۷۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ - 31December 2021

عظمت کار مدافعین حرم روز به روز بیشتر نمایان می‌شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه سفر خود به استان قم در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با اشاره به اخراج آمریکایی‌ها از سوریه، افغانستان و عراق اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها از همیشه ضعیف‌تر هستند. در منطقه هم دست برتر و ابتکار عمل با نیرو‌های حزب‌الله و مجاهدین و از جمله فلسطینیان است. این‌ها پیروزی‌های بزرگی است که در منطقه به وجود آمده است.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: شهدا، امنیت منطقه را تضمین کردند و راحتی ما به برکت خون شهدا است، اما دشمنان دست بردار نیستند و داعش را از سوریه به افغانستان منتقل کردند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تحولات افغانستان تاکید کرد: امنیت افغانستان امنیت جمهوری اسلامی و ناامنی در آنجا ناامنی در ایران است.

رئیسی افزود: علاوه بر روابط همسایگی، خویشاوندی و تاریخی، سرگذشت ایران و افغانستان با همدیگر گره خورده است. رنج مردم افغانستان در این سه دهه گذشته رنج همه ما است. همه تلاش ما این است که دولتی در افغانستان سرکار بیاید که مردم این کشور احساس کنند این دولت برای همه گروه‌های افغانستانی و اقوام این کشور است و برای مردم این کشور آرامش فراهم کند.

وی تصریح کرد: قریب ۴ میلیون مردم افغانستان که برادران و خواهران ما هستند در ایران زندگی می‌کنند؛ زندگی ایرانیان و افغانستانی‌ها طوری با هم عجین شده که قابل تمایز نیست.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به مجاهدت نیرو‌های حیدریون، زینبیون و فاطمیون در منطقه تصریح کرد: این مجاهدت‌ها حرکت ماندگاری در دفاع از منطقه و ارزش‌های اسلامی در مقابل جریان تکفیری بود. مبارزه با جریان تکفیری همیشه در خاطره مردم منطقه ماندگار است که به دور از گویش، خاک و دولت‌ها صورت گرفت.

رئیس جمهور افزود: یک گروهک که دست ساخته آمریکا بودند آمدند تمام منطقه را به هم بریزند و الان هم تهدید بزرگی در افغانستان هستند. ایستادگی مردانه جوانان برومند، مسلمان، معتقد و پایبند مبانی باعث شد منطقه امن شود.

وی با اشاره به فتنه داعش در منطقه اظهار داشت: وقتی گروه‌های مقاومت از جمله حیدریون، زینبیون و فاطمیون با داعش مبارزه می‌کردند خیلی‌ها اصلا این گروهک را به خوبی نمی‌شناختند. کار داعش مسلمانی نبود، زیرا مسلمان سر نمی‌برد و کودک نمی‌کشد. رهبر انقلاب به خوبی تشخیص دادند و همان اول فرمودند که جنس کار داعش صهیونیستی است. در ابتدا خیلی‌ها این تشخیص را درک نکرده بودند، اما به مرور مشخص شد که این کار، دست ساخته صهیونیست‌ها است و آن‌ها داعش را مامور کردند اقدامات نیابتی انجام دهند و منطقه را به هم بریزند.

رئیس جمهور افزود: همین جریان الان هم نمی‌خواهد صلح و آرامش در افغانستان شکل گیرد و مسجد مسلمانان را منفجر می‌کنند و آن‌ها را به خاک و خون می‌کشند. جنس این کار‌ها صهیونیستی است.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: قدر کار حاج قاسم و مدافعان حرم و بچه‌هایی که در مقابل صدامیان ایستادند روز به روز روشن‌تر می‌شود. آن روزی که خیلی‌ها خوابشان برده بود آن‌ها مردانه ایستادند و کار ماندگاری انجام دادند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها