به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
امام جمعه بناب:
حجت‌الاسلام «باقری بنابی» گفت: جمهوری اسلامی چکیده هزاران سال جهاد، استقامت و خون بهای هزاران شهید و جانباز است و باید قدر این نعمت بزرگ الهی را دانست.
کد خبر: ۵۰۰۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳ - 14January 2022

به گزارش دفاع‌پرس از تبریز، حجت‌الاسلام «مصطفی باقری بنابی» امام جمعه بناب امروز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب، اظهار داشت: جمهوری اسلامی چکیده هزاران سال جهاد، استقامت و خون بهای هزاران شهید و جانباز است و باید قدر این نعمت بزرگ الهی را دانست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک ودیعه الهی است، بیان کرد: اگر از این ودیعه الهی خوب حفاظت کنیم و قدرشناس باشیم، خداوند وعده داده که نعمت‌های خود را فزونی خواهد داد و اگر بد امتحان دهیم و در برابر این نعمات و آبروی جهانی که به آن دست یافته‌ایم، ناشکری کنیم آن موقع سیلی محکمی از ناحیه خداوند خواهیم خورد.

وی سپس با اشاره به ۲۶ دی ماه سال روز فرار شاه از ایران، بیان کرد: با وجود ثروت‌های بی شمار در کشور از ذخایر عظیم نفتی گرفته تا ذخایر معدنی، اکثر شهرها و روستاهای کشور در لجن و تعفن بودند و تمام ثروت‌های این کشور توسط بیگانگان به یغما رفته و صرف امورات شهوت رانی و خوش گذرانی می‌شد.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید نواب صفوی و یارانش و شهادت آنها در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۴ به دست طاغوت، گفت: نواب صفوی و یارانش با مظلومیت تمام توسط طاغوت و عوامل طاغوت به شهادت رسیدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به ثمرات نماز در جامعه، خاطرنشان کرد: نماز شرافت مؤمن است و اگر نماز بطور واقعی اقامه شود انسان را خوش اخلاق و درون انسان را پاک می‌کند.

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: نماز ریشه اسلام است و اگر نماز به درجه قبولی برسد دیگر اعمال نیز نزد پروردگار مورد قبول واقع خواهد شد و بیشتر مخالفت‌ها و دشمنی‌های دشمنان با نظام جمهوری اسلامی ایران بخاطر نماز است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها