به روز شده در: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷
سخنگوی دولت در همایش سراسری مدیران‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بهادری جهرمی با بیان اینکه تمرکز ما بر حل چالش‌های اقتصادی نباید منجر به نادیده گرفتن فرهنگ شود، گفت: فرهنگ امری زیرساختی و پیشرو است و براساس تأکید رهبر معظم انقلاب، همه برنامه‌های اقتصادی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.
کد خبر: ۵۵۷۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸ - 23November 2022

اظهارات سخنگوی دولت درباره پاسخ بهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت، در سومین همایش سراسری مدیران‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ زیبا اظهار داشت: همه ما باید کنار هم به تقویت رویداد‌های فرهنگی هنری متنوع و متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی به‌صورت پرحجم و پرتعداد کمک کنیم تا ذهن جوان ایرانی از امور حاشیه‌ای به امور اصلی که پیشرفت علمی و فرهنگی است متمرکز شود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر کشور بیش از آنکه هنجارشکنی سیاسی داشته باشد، واجد هنجارشکنی فرهنگی است، افزود: وقتی به مقابله تمام‌قد همه دشمنان کشور با ملت ایران می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت جمهوری اسلامی و جامعه ایرانی پی می‌بریم. امروز پاسخ اصلی ما به دشمن، افزایش سرعت در مسیری است که در یک سال گذشته برگزیده‌ایم که همان بازگشت به ریل فرهنگ ایرانی و اسلامی و توان داخلی برای حل مشکلات است تا سرمایه اجتماعی کشور تقویت شود.

سخنگوی دولت گفت: امروز با حوادث اخیر کشور، اهمیت فرهنگ، هنر و رسانه بر همگان روشن شده است. تمرکز ما بر حل چالش‌های اقتصادی نباید منجر به نادیده گرفتن فرهنگ شود؛ چراکه فرهنگ امری زیرساختی و پیشرو است و براساس تأکید رهبر معظم انقلاب، همه برنامه‌های اقتصادی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز رسالت مدیران فرهنگی مضاعف شده است، افزود: زمینه بازگرداندن فرهنگ به جایگاه اصلی خود میان تصمیم‌گیران فراهم شده است و با هم‌نظری نهاد‌های سیاسی و اقتصادی درباره لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه، میزان موفقیت در این عرصه به توانایی فعالان فرهنگی وابسته است.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه نگاه دولت به حوادث اخیر منطبق بر نگرش رهبر معظم انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: وقتی دولت ریل و مسیر سیاستگذاری اقتصاد و سیاست خارجی را تغییر داد، دشمن هم رویکرد خود را تغییر داد. دولت در سال‌های گذشته به مذاکرات و رفع تحریم چشم دوخته بود، اما دولت سیزدهم با بازگشت اساسی به گفتمان اصیل نگاه به قدرت درونی به‌جای تکیه به بیرون، توانست مسیر‌های جدیدی را برای حل مشکلات باز کند.

وی در ادامه تاکید کرد: احساس خطر دشمن از افول قدرت خود در آینده و جایگاه قدرتمند ایران، موجب شد عیان‌تر از گذشته وارد شود و همه توان امنیتی، رسانه‌ای و اقتصادی خود را در حوادث اخیر به میدان بیاورد، اما این بار نقش فضای مجازی بیش از گذشته بود.

سخنگوی دولت ادامه داد: وقتی غرب به این نتیجه رسید که در ۵۰ سال آینده جایگاه امروز را ندارد، با وقوع کرونا، در حکمرانی فضای مجازی سرمایه‌گذاری کرد؛ دقیقاً زمانی که حضور مردم جهان در فضای مجازی به‌طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

وی با تأکید بر اهمیت جایگاه رسانه در پیشبرد امور کشور خاطرنشان کرد: تا زمانی که رسانه ما فعال و پیشرو نیست نمی‌توان انتظار تغییر نگرش در جامعه را داشت، بنابراین باید زمین مسئله رسانه را خودمان تعیین کنیم و روایت اول از رخداد‌های اجتماعی را ارائه دهیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار