به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
دبیر نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت:
دبیر نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت گفت: آموزه مهدویت یک انرژی هسته‌یی و نیرویی محکم در دست شیعه است، رمز هویت و اصالت ما شیعیان، مهدویت است. آنچه شیعه را از سایرین تفکیک می‌کند اعتقاد به همین آموزه است.
کد خبر: ۶۰۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۴ - 21June 2013

رمز هویت و اصالت شیعیان، مهدویت است/زمینه‌های انتظار را فراهم کنیم

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، حجتالاسلام والمسلمین مسعود پورسید آقایی در سخنرانی پیش از خطبههای این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: نظام ما باید نظامی باشد که زمینهساز ظهور امام زمان (عج)گردد و این که انقلاب ما توانست پیروز شود عنایت خداوند بر ملت ما بود، ما اگر بخواهیم مشکلات داخلی کشورمان را حل کنیم باید در افقی که پیش روی داریم یعنی دستیابی به یک جامعه منتظر پیش برویم.

دبیر نهمین همایش بینالمللی دکترین مهدویت خاطرنشان کرد: تفکر ما باید یک تفکر آرمانی و جهانی باشد هر برنامهریزی که در داخل داریم باید با توجه به افقها و آرمانهای جامعه اسلامی و حضرت مهدی(عج) باشد، بدون نگاه ایشان و بدون نگاه ولایت نمیتوانیم به موفقیت برسیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط کل جهان از ترکیه، عراق، بحرین، عربستان و حتی خود کشورهای اروپایی به هم ریخته است. در این سونامی به راه افتاده، ایران یک لنگرگاه امن و محکم به حساب میآید و این به برکت وجود امام زمان و ولایت است آنها هیچگاه ما را رها نمیکنند و تحت عنایت حضرت هستیم که اگر غیر از این بود دشمنان ما را میدریدند.

پورسیدآقایی ادامه داد: زمینهسازی ظهور یا انتظار یعنی محوریت امام در زندگی ما. ما باید اهدافمان، تربیتمان و تمام مسائل زندگیمان امامی باشد. شیعه با آرمان بلند مهدویت زنده است ما اساس تربیت، رشد و تحولمان را مدیون حضور این امام حی و حاضر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه میگویند امام در یک جزیره است یک حرف بیسند است و هیچگاه نباید باور کنیم امام در بین ماست و خودش زمینهساز ظهورش است، حال ما چه ببینیم و چه نبینیم، ایران شیعهخانه امامان است.

وی ادامه داد: امروز از برکت این امام حاضر بود که توانستیم یک حماسه سیاسی و انتخابات باشکوه را برگزار کنیم که قهرمان اصلی آن خود مردم بودند.

پورسید آقایی گفت: این که ما فقط بنشینیم و بگوییم «یابنالحسن کجایی» کار نیست، اگر این را بگوییم درست است، ولی باید زمینههای انتظار را نیز فراهم کنیم. زمینه به خواندن نیست به خواستن و تلاش کردن است در فضای جامعه حال حاضر باید تبعیت را در افراد ایجاد کنیم و زمینهساز ظهور باشیم.

دبیر نهمین همایش بینالمللی دکترین مهدویت خاطرنشان کرد: ما اگر زمینهساز ظهور حضرت باشیم یک کشور پیشرفته میشویم مگر میشود شیعه زمینه ظهور را فراهم کند و خداوند عنایتی نداشته باشد. اگر زمینهساز ظهور باشیم به توسعه رزق، شرح صدر، رفع مشکلات و حوائج خود دست خواهیم یافت و مشمول دعای خیر امام زمان(عج) قرار میگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه «ما باید به هر میزانی که میتوانیم برای معرفی امام زمان(عج) به جهانیان تلاش کنیم» گفت: اگر میخواهیم مشکلاتمان حل شود باید این آموزه را مدنظر قرار داشته باشیم و هیچگاه اصل مهدویت را فراموش نکنیم که اگر در راستای معرفی امام عصر کوتاهی کنیم زمینه برای منحرفین و جریانات انحرافی و عرفانهای دروغین و کاذب فراهم میشود.

دبیر نهمین همایش بینالمللی دکترین مهدویت ادامه داد: رسانهها بخصوص رسانه ملی، وزارت ارشاد، هنرمندان و نویسندگان همگی باید در راستای ترویج مهدویت تلاش کنند این آموزه را میتوانیم به زبان هنر بیان کنیم و مهمترین فیلمها باید در زمینه مهدویت ساخته شود.

وی در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: چرا برای بحث مهدویت از هنر استفاده نمیکنیم، ما برای اینکه مهدویت را به جهانیان معرفی کنیم باید کارهای فاخر هنری ارائه بدهیم.

برچسب ها: دکترین مهدویت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها