فرماندار سنندج خبر داد؛

آمادگی کامل ستاد انتخابات سنندج برای برگزاری انتخابات ریاست جمهور

عسکری از آمادگی کامل ستاد انتخابات سنندج برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
کد خبر: ۶۷۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۵ - 05June 2024

آمادگی کامل ستاد انتخابات سنندج برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوربه گزارش دفاع‌پرس از کردستان، حسن عسکری فرماندار سنندج امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد انتخابات سنندج با ۲۶۵ شعبه اخذ رأی و ۶ هزار نفر عوامل اجرایی، امنیتی و نظارتی، آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر است.

وی جزئیات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد و افزود: ستاد انتخابات شهرستان سنندج با هفت کمیته تخصصی تشکیل شده و آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات با همکاری هیأت نظارت را دارد.

فرماندار سنندج خاطرنشان کرد: در شهرستان سنندج ۲۶۵ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۱۹۴ شعبه ثابت و ۷۱ شعبه سیار خواهند بود. از این میان، ۱۵۶ شعبه در مناطق شهری و ۱۰۹ شعبه در مناطق روستایی مستقر خواهند شد تا در روز ۸ تیرماه، آرای مردم را اخذ کنند.

عسکری عنوان کرد: در انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری در شهرستان سنندج، ۶ هزار نفر از عوامل اجرایی، امنیتی و نظارتی فعالیت‌های مرتبط با برگزاری انتخابات را انجام خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه از روز ۲۳ خرداد تا ۶ تیرماه، کاندیداهای ریاست جمهوری تبلیغات خود را آغاز می‌کنند گفت: کمیته تبلیغات ستاد انتخابات تدابیر لازم را برای مکان‌های تبلیغاتی در سطح شهر و روستا اندیشیده است و کاندیداها می‌توانند با اخذ مجوزهای لازم، میتینگ‌های تبلیغاتی را در سطح شهرستان برگزار کنند.

فرماندار سنندج با اشاره به حادثه ناگوار شهادت رئیس جمهور گفت: بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی، انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود و همکاران فرمانداری و ستاد انتخابات در زمان بسیار کوتاهی با تعامل با هیأت نظارت، فرآیندهای برگزاری انتخابات در روز ۸ تیرماه را انجام داده‌اند و بدون هیچ مشکلی این انتخابات برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان در پایان، از مردم کردستان و شهرستان سنندج برای مشارکت حداکثری دعوت کرد و اظهار کرد: امیدواریم رئیس جمهوری در تراز انقلاب و با توجه به شاخص‌های مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب شود تا راه شهیدان، به ویژه شهید رئیسی و شهدای خدمت، ادامه یابد و ارزش‌های انقلاب اسلامی پایدار بماند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار