به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۹
۲۱ فروردین‌ماه
مراسم بزرگداشت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی ۲۱ فروردین‌ماه در محل ستادکل نیروهای مسلح برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۵۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۵ - 06April 2014

مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مراسم بزرگداشت شهید سپهبد "علی صیاد شیرازی" همزمان با سالروز شهادت وی توسط منافقین در سال ۱۳۷۸، با حضور جمعی از فرماندهان فرماندهان نظامی و خانواده معظم شهدا برگزار میشود.

این برنامه ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۲۱ فروردینماه در محل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

شهید علی صیاد شیرازی از فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران که نقش موثری در عملیاتهای مختلف در غرب و جنوب کشور داشت، در همکاری و نزدیکی ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس نیز نقش ویژهای ایفا کرد.

وی مسئولیت فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و پس از آن نمایندگی حضرت امام خمینی (ره) در شورای عالی دفاع را در دوران هشتسال جنگ تحمیلی به عهده داشت.

صیاد شیرازی در سال ۱۳۶۶ به درجه سرتیپی ارتقا و در سال ۱۳۶۸ به سمت معاونت بازرسی ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح منصوب شد.

این شهید بزرگوار در شهریور ۱۳۷۲ با حکم فرماندهی معظم کل قوا به سمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد و سپس در ۱۶ فروردین ۱۳۷۸ همزمان با عید غدیر با حکم مقام معظم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشکری ارتقا یافت.

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ در حالی که به قصد عزیمت به محل کار خود از منزل، خارج شده بود مورد سوء قصد یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

گفتنی است، مقام معظم رهبری در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید صیاد شیرازی با زدن بوسهای بر تابوت ایشان از مجاهدتهای مخلصانه این شهید تقدیر کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها