به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
با وجود اصرار باراک اوباما برای حمله به سوریه و درخواست امریکا از اتحادیه اروپا برای همراهی در مداخله نظامی در سوریه، اتحادیه اروپا اعلام کرد برای مداخله در سوریه باید سازمان ملل نقش محوری را داشته باشد.
کد خبر: ۲۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴ - 08September 2013

اتحادیه اروپا بر نقش سازمان ملل در مورد سوریه تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، در حالی که از آغاز مطرح شدن اتهام استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه از سوی امریکا و تصمیم آن برای حمله نظامی به سوریه، دولتمردان امریکایی تلاش داشته اند کشورهای دیگر را با با خود همراهی کنند ولی به دلایلی مانند مخالفت افکار عمومی جهان و عدم مشروعیت مداخله بدون مجوز سازمان ملل در این رابطه، تعداد زیادی از متحدان امریکا از همراهی با آن برای آغاز حمله نظامی اجتناب کرده اند.

به گزارش "رویترز"، با وجود درخواست اوباما از متحدان اروپایی خود برای مشارکت در حمله به سوریه و سفر وزیر خارجه امریکا به اروپا برای شرکت در نشست اعضا اتحادیه اروپا برای اقناع آنها در این زمینه، اتحادیه اروپا به طور صریح اعلام کرد خواستار نقش سازمان ملل برای هرگونه مداخله در سوریه است.

هر چند وزرای خارجه کشورهای اروپایی در نشست روز گذشته خود در لیتوانی اتهامات علیه دولت بشار اسد را تکرار کرده اند اما با توجه به مسئولیت شورای امنیت سازمان ملل در حفظ صلح و امنیت بین المللی اعلام کرده اند باید منتظر انتشار نتیجه تحقیقات سازمان ملل در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه ماند و هرگونه مداخله نظامی در سوریه باید با مجوز شورای امنیت و محوریت سازمان ملل اجرا شود.

شایان ذکر است با وجود چنین مخالفت هایی با مداخله یکجانبه امریکا به سوریه، باراک اوباما رئیس جمهور و دیگر مقامات این کشور اعلام کرده اند در پی اجرای تصمیم خود برای مداخله در سوریه هستند و در این رابطه تلاش دارند ضمن کسب موافقت کنگره از میزان مخالفت های مردمی نیز با این اقدام بکاهند.
 

برچسب ها: اروپا ، امریکا ، سوریه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها