به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
در صورت اتخاذ تصمیم نهایی از سوی دولت اوباما برای حملۀ نظامی به سوریه، تجهیزات نظامی وزارت دفاع آمریکا مستقر در ایالت واشنگتن در هرگونه عملیات نظامی- هم هوایی و هم دریایی- نقش مهمی ایفاء خواهند کرد.
کد خبر: ۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱ - 08September 2013

کدام واحدهای ارتش آمریکا در حمله احتمالی به سوریه شرکت دارند؟

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از مؤسسه مطالعات آمریکا، بعید به نظر می رسد که نیروهای زمینی پایگاه مشترک لویس- مک کرد، بعد از حضوری ده ساله در داخل و خارج از عراق و افغانستان، به سوریه اعزام شوند.

در اینجا به بررسی این مسئله می پردازیم که در صورت تصویب درخواست دولت اوباما از سوی کنگره مبنی بر حملۀ نظامی به سوریه با هدف مجازات دولت بشار اسد- که به کاربرد سلاح شیمیایی علیه شهروندان خود متهم است-، نیروی نظامی ایالت واشنگتن چه نقشی ایفاء خواهد کرد.

احتمال دارد کدام واحد نظامی پیوجت ساوند در حملۀ نظامی علیه سوریه مورد استفاده قرار گیرد؟

گروه ضربت ناو هواپیمابر یو اِس اِس نیمیتز واقع در اورت که در حال حاضر در دریای سرخ مستقر است. کاپیتان جف راث این هفته در فیسبوک خود نوشت: «هنوز از گسترۀ درگیریهای مداوم آمریکا (در خاورمیانه) اطلاعی در دست نداریم، اما مطمئن هستم که در انجام هرگونه عملیاتی موفق خواهیم شد».

آیا سربازان پایگاه مشترک لویس- مک کرد به سوریه اعزام می شوند؟

بسیار بعید است. قطعنامۀ مصوب در مجلس سنا در زمینۀ کاربرد نیروی نظامی در سوریه، استفاده از نیروهای زمینی را به طور ویژه ممنوع می نماید.

پتی موری، سناتور دموکرات از ایالت واشنگتن، ضمن انتشار بیانیه ای با بکارگیری نیروی زمینی در سوریه مخالفت کرد. وی در این بیانیه خاطر نشان ساخت: «طی یک دهۀ گذشته، نیروهای نظامی ما و خانوادۀ آنها هر کاری که از آنها خواسته ایم و حتی بیشتر از آن را انجام داده اند و در صورت استفاده از نیروی زمینی علیه سوریه، من هم به اکثریت آمریکاییان مخالف این جنگ خواهم پیوست».

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها