به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
محمد زوار بی‌ریا :
اگر می بینیم که اجرای نمایش‌ با موضوع دفاع مقدس کمتر اتفاق می افتد به خاطر این است که سیاست‌گذاری‌ها در این زمینه صحیح نیست
کد خبر: ۳۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۷ - 25September 2013

گسترش فرهنگ دفاع مقدس بدون برنامه ریزی امکان پذیر نیست

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، محمد زوار بیریا ضمن پراهمیت دانستن استقبال مخاطبان از تئاتر مقاومت اظهار داشت: استقبال مخاطبان از نمایش ها انگیزه گروهها را افزایش داده و سطح رقابتی آثاررا به شدت به یکدیگر نزدیک می کند.

وی افزود: در حوزه تئاتر معمولا مدیرانی موفق بوده اند که به جای دست روی دست گذاشتن و انتظار کشیدن برای دریافت بودجه خودشان دست به کار شدند و از کاناله های مختلف بودجه جذب کرده اند .

کارگردان نمایش "پایان در شروع نقطه صفر" افزود: این نمایش داستان جوان بیست سالهای به نام حشمت است که از معلولیت ذهنی رنج می برد و آرزو دارد به مشهد مقدس سفر کند. راننده اتوبوسی قول میدهد که او را به مشهد ببرد اما روز موعود ساعت رسمی کشور تغییر میکند و حشمت به اتوبوس نمیرسد، اتفاقاتی باعث می شود که حشمت به جای مشهد به جبهههای جنگ در شلمچه برسد.

وی افزود: اگر می بینیم که اجرای نمایش با موضوع دفاع مقدس کمتر اتفاق می افتد به خاطر این است که سیاستگذاریها در این زمینه صحیح نیست و نظام  برنامهریزی فرهنگی ما در این زمینه مشکل دارد.

زوار بیریا ضمن مثبت ارزیابی کردن چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: جشنواره "تئاتر مقاومت" برای بسیاری از هنرمندان کشور که دغدغه دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت را دارند فرصت مغتنمی را ایجاد میکند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها