به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
گزیده ای از بازتاب حماسه سیاسی در رسانه‌های جهان-1
همزمان با آغاز یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، شبکه الجزیره انگلیسی، رویترز و روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارش هایی خبر آغاز انتخابات را در صدر اخبار خود قرار دادند.
کد خبر: ۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۷ - 14June 2013

انتخابات تا نیمه شب تمدید می شود/ بازتاب واکنش رهبر معظم انقلاب به مقام آمریکایی

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، رسانه های بیگانه که تا دیروز به دنبال منصرف کردن مردم ایران از شرکت در انتخابات بودند، امروز با دیدن حضور حماسی مردم تنها به پوشش این رخداد مهم در ایران پرداختند. بخش هایی از گزارش های این رسانه ها را در ادامه می خوانید:

هاآرتص: رهبری ایران در واکنش به اظهار نظر یک مقام آمریکایی گفت «به درک»

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز همانند سایر رسانههای خبری جهان به بازتاب خبر آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخت و بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در ساعات اولیه رایگیری را منعکس کرد.

این روزنامه به واکنش رهبری به ادعای اخیر عضو شورای امنیت ملی آمریکا درباره شفافیت انتخابات ایران اشاره کرد و گزارش داد رهبری ایران به این اظهارات توجهی نکرد و درباره آنها گفت: «به درک.»
 
هاآرتص در ادامه این بخش از سخنان رهبری را بازتاب داد که «آنچه مهم است مشارکت همهجانبه مردم در انتخابات است. ملت عزیز ما باید با شور و هیجان به پای صندوقهای رای آمده و بدانند سرنوشت کشور در دست آنها است.»
 
این روزنامه صهیونیستی همچنین گزارش داد که رهبری ایران در اظهارات خود درباره اینکه به کدام نامزد نظر مساعد دارد، سخنی نگفت.
 

الجزیره انگلیسی: مردم از ساعات اولیه به پای صندوقهای رأی آمدند

همزمان با آغاز یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، شبکه الجزیره انگلیسی در گزارشی خبر آغاز انتخابات را در صدر اخبار خود قرار داد. 

در این گزارش آمده است: میلیونها ایرانی قرار است امروز در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوقهای رای بروند.
 
این گزارش افزود: اگر مشارکت گسترده باشد مهلت قانونی انتخابات تا نیمه شب تمدید خواهد شد.
 
رویترز: جمع کثیری از مردم تهران برای رأی دادن صف بستهاند
رویترز به نقل از یکی از شاهدان عینی خود در تهران در صفحه ویژه انتخابات ایران اذعان کرده است که تعداد کثیری از مردم پایتخت ایران در برابر صندوقهای اخذ رای اجتماع کردهاند تا در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، شرکت کنند.
 
در یک بخش دیگر، شاهد عینی دیگری گفته است که در یک صندوق رای 1000 نفر آماده رای دادن هستند.
رویترز به انتخابات امروز کشورمان صفحهای ویژه اختصاص داده و در حال گزارش لحظه به لحظه از وضعیت انتخاباتی است.
 
برخی رسانههای غربی پیشتر تلاش داشتند که در حضور گسترده مردم در این انتخابات، تشکیک کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها