به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
پس از ۸۲ روز توقیف صورت گرفت؛
سخنگوی رسمی شرکت گاز یمن از ورود کشتی حامل گاز به بندر الحدیده پس از ۸۲ روز توقیف توسط ائتلاف سعودی خبر داد.
کد خبر: ۴۸۲۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵ - 04October 2021

ورود کشتی حامل گاز به بندر الحدیده یمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «علی معصار» سخنگوی رسمی شرکت گاز یمن از ورود یک فروند کشتی حامل گاز یمن پس از ۸۲ روز توقیف از سوی ائتلاف سعودی، به بندر الحدیده این کشور در روز دوشنبه (۳ اکتبر) خبر داد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» توضیح داد: «کشتی «کلودیا» حامل هشت هزار و ۴۳۷ متر مکعب گاز پس از آن‌که به مدت ۸۲ روز در توقیف ائتلاف سعودی - آمریکایی بود، وارد بندر الحدیده شد».

معصار افزود که ائتلاف متجاوز به یمن همچنان به دزدی دریایی علیه کشتی‌های حامل مشتقات نفتی و گازی اداره می‌دهد و برای مدت‌های طولانی این کشتی‌ها را توقیف می‌کند، امری که به تشدید رنج شهروندان یمنی منجر شده است.

هفته پیش بود که «عمار الأضرعی» مدیر اجرایی شرکت نفت یمن به خبرگزاری یمن (سبأ) گفت که ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر به نام «Voss Power» (وس پاور) را توقیف کرده است و اجازه نمی‌دهد این کشتی وارد بندر الحدیده شود؛ هر چند که کشتی تفتیش شده و از سازمان ملل نیز مجوز ورود دریافت کرده است.

وی افزود که این کشتی حامل ۲۷ هزار تُن گازوئیل و نفت کوره است که متعلق به بخش خصوصی یمن نیز است.

این مسئول یمنی تداوم دزدی کشتی‌های حامل سوخت یمن و به بازی گرفتن سازمان ملل و نادیده گرفتن رنج و درد مردم یمن را محکوم کردو گفت که تداوم توقیف کشتی‌های یمنی، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است؛ لذا سازمان ملل و جامعه بین‌الملل، مسئول وخامت اوضاع مردم یمن هستند.

«عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن اواخر خرداد ماه گذشته گفت که ائتلاف متجاوز سعودی یک کشتی دیگر را توقیف کرد.

وی خبر داد که این کشتی حامل ۲۳.۰۶۶ تُن گازوئیل بوده و با توقیف این کشتی تعداد کشتی‌های نفتی توقیف شده توسط ائتلاف سعودی به سه فروند رسید.

شرکت ملی نفت یمن اخیرا خبر داد که ائتلاف عربستان سعودی همچنان به توقیف نفتکش‌های یمن ادامه می‌دهد.

شرکت ملی نفت یمن از سازمان ملل متحد و فرستاده این سازمان به این کشور به دلیل عدم التزام به تعهدات خود در قبال ورود سوخت به یمن و جانبداری از ائتلاف متجاوز سعودی انتقاد کرده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار