به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
حجت‌الاسلام شهریاری گفت: همه دولتمردان اسلامی را دعوت می‌کنیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و به تاسیس امت واحده اسلامی کمک کنند و در مقابل کفار شدت به خرج دهند.
کد خبر: ۴۸۴۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲ - 16October 2021

برگزاری ۵۱۴ سخنرانی در کنفرانس وحدت اسلامی/ روسای قوه مجریه و مقننه سخنرانان مراسم افتتاحیه و اختتامیهبه گزارش خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس، حجت الاسلام حمید شهریاری در نشست خبری سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اظهار داشت: سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ۲۷ مهر تا دوم آبان سال جاری هم‌زمان با هفته وحدت برگزار می‌شود. هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان و نیز بررسی و ارائه راهکار‌های عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه کار‌های مناسب در این خصوص است.

وی از سخنرانی روسای دو قوه مجریه و مقننه در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره از کنفرانس خبر داد و افزود: در این کنفرانس ۵۱۴ سخنرانی خواهیم داشت که ۲۳۰ سخنرانی با حضور ۵۲ مهمان از ۱۶ کشور به صورت حضوری خواهد بود و ۱۸۰ سخنران نیز از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی داخل کشور خواهد بود که ۳۶۰ سخنرانی به صورت وبیناری خواهد بود که شامل ۱۸۰ سخنرانی ایرانی در کانال یک کنفرانس و ۱۰۰ سخنرانی در کانال دوم کنفرانس پخش خواهد بود. ۲۴ نشست وبیناری نیز شامل ۱۵ سخنرانی از شخصیت‌های جهان اسلام خواهیم داشت.

شهریاری با اشاره به مصائب جهان اسلام اظهار کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها به کمک هم‌پیمانان خود با ایجاد جنگ‌ها مصائبی را برای جهان اسلام ایجاد کرده‌اند که موجب قتل و کشتار غیرنظامیان بی‌گناه می‌شود، لذا توصیه ما به دست‌اندرکاران کشوری‌های اسلامی این است که تمام تلاش خود را بر ایجاد صلح عادلانه به کار گیرند تا شاهد متوقف شدن کشتار غیر نظامیان باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به خفت و خواری آمریکایی‌ها در خصوص فرار از افغانستان که شکست سنگینی به سیاستمداران آمریکایی تحمیل کرد، گفت: توصیه ما به رهبران و حاکمان کشور‌های جهان اعم از اسلامی و غیر اسلامی این است که تمام تلاش خود را به کار گیرند تا جنگ، قتل و ترور که در راستای تامین منافع آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد، پایان یابد.

حجت الاسلام شهریاری تأکید کرد: همه دولتمردان اسلامی را دعوت می‌کنیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کنند و همه آن‌هایی که این کار را مدنظر قرار دارند باید در سیاست خود تجدید نظر کنند وگرنه طبق وعده خدا در این سیاست خود دچار شکست خواهند شد. همه به تاسیس امت واحده اسلامی کمک کنند و در مقابل کفار شدت به خرج دهند.

بر اساس این گزارش، سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ۲۷ مهر تا دوم آبان سال جاری هم‌زمان با هفته وحدت برگزار می‌شود و تاکنون برای صد‌ها نفر از نخبگان، اندیشمندان، علماء، فرهیختگان، اساتید دانشگاه‌های ایران و جهان اسلام و در مجموع برای ۶۵ کشور از سوی دبیرخانه این کنفرانس، دعوتنامه فرستاده شده تا فیلم سخنرانی خود را برای شرکت در کنفرانس ارسال کنند.

دست اندرکاران کنفرانس می‌گویند امسال سعی کردیم اندیشمندانی از تمام مناطق جغرافیایی مانند آمریکای جنوبی، آفریقا، جنوب شرق آسیا، آسیای میانه و قفقاز مشارکت داده شوند و قرار است این سخنرانی‌ها در فضای مجازی به نشانی iuc.taqrib.ir به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی بارگذاری شود.

کنفرانس سی و پنجم دارای دو بخش علمی و اجرایی است که در بخش اجرایی کارگروه‌های محتوا و اطلاعات ملی، محتوا و اطلاعات بین المللی، تدوین و تولید و کارگروه رسانه و تبلیغات فعالیت می‌کنند. این کنفرانس دارای هشت محور و موضوع است که شامل کنفرانس جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مبارزه با تروریسم، آزاد اندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش‌ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشور‌های اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت آیت الله محمدعلی تسخیری است.

مراسم افتتاحیه و اختتامیه کنفرانس امسال به صورت زنده از فضای مجازی و سایت مجمع تقریب مذاهب از شش طریق در فضای مجازی مانند آپارات و اینستاگرام پخش می‌شود.

به گزارش دفاع‌پرس، مجمع تقریب مذاهب اسلامی از سال ۶۹ به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شده و تاکنون ۳۴ دوره از کنفرانس وحدت برگزار شده است که اولین تا چهارمین کنفرانس وحدت قبل از تشکیل مجمع تقریب مذاهب در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد و از آن پس کار‌های تقریبی و مسائل مربوط به وحدت جهان اسلام جزو وظایف مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی قرار گرفت.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها