به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
وزیر کشور:
وحیدی گفت: باید با زمان شناسی و شناخت دقیق چالش‌ها، به مقابله با تهدیدها علیه امنیت کشور بپردازیم.
کد خبر: ۵۳۹۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸ - 15August 2022

با شناخت دقیق چالش‌ها باید به مقابله با تهدیدات بپردازیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «احمد وحیدی» وزیر کشور در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور، اظهار داشت: مسائل امنیت در دوره‌های مختلف، چهره‌های متفاوت داشته است؛ زمانی دشمن با استفاده از منافقان به دنبال جنگ مسلحانه بود و امروز از ابزارهای فرهنگی و هویتی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: برای همین باید با زمان شناسی و شناخت دقیق چالش‌ها، به مقابله با تهدیدها علیه امنیت کشور بپردازیم.

وزیر کشور بزرگترین تلاش دشمن را در شرایط کنونی، القای فضای یاس و ناامیدی در کشور برشمرد و اظهار کرد: هدف اصلی دشمن از بین بردن هویت‌های اصیل فرهنگی همچون حجاب و عفاف، ایجاد تفرقه و دوگانگی در داخل کشور است که البته با توجه به ریشه‌های اعتقادی مردم و پایه‌های مستحکم نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره در رسیدن به این اهداف پلید، ناکام مانده است.

وحیدی مسائل امنیتی را زیرساخت اصلی تحقق سایر نیازها و اهداف کشور دانست و گفت: مواجهه عالمانه با مسائل امنیتی و در نظر گرفتن جمیع شرایط و ملاحظات منطقه‌ای هر استان، باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم، پایه اصلی امنیت در جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: مؤلفه اساسی در این زمینه، حضور مردم در صحنه است که همواره با بصیرت و هوشمندانه وجود داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم تولید قدرت، گفتمان سازی است، گفت: برای تقویت این ظرفیت باید مدیران همواره در میان مردم حضور داشته باشند تا همدلی، هم افزایی، اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی در کشور بیش از گذشته ظهور یابد.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها