در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس مطرح شد؛
دلخوش با اشاره به اینکه سطح علمی وکلا در پی تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار کاهش شدیدی داشته است، گفت: گاهی اوقات در مجلس اقدامات غلطی انجام می‌شود که ما هم با آن مخالف هستیم ولی در نهایت نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
کد خبر: ۶۰۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸ - 06August 2023

نماینده مجلس شورای اسلامی: قانون تسهیل سطح علمی پذیرفته شدگان وکالت را به شدت کاهش داده است/ از لایحه قوه قضاییه جهت اصلاح قانون تسهیل حمایت می‌کنیم«سید کاظم دلخوش» عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، با اشاره به رویه غلط مجلس در تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: بنده به رویه مجلس در قانون‌گذاری نسبت به حوزه وکالت نقد دارم و معتقدم که کانون‌های وکلا به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای مدنی کشور با این شیوه قانون‌گذاری آسیب جدی می‌بینند.

دلخوش خاطرنشان کرد: کانون‌های وکلا باید ساماندهی می‌‎شدند، اما نه به این شکل که تمام شیرازه این نهاد از بین برود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سطح علمی وکلا در پی تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار کاهش شدیدی داشته است، تصریح کرد: گاهی اوقات در مجلس اقدامات غلطی انجام می‌شود که ما هم با آن مخالف هستیم ولی در نهایت نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قوه قضاییه لایحه‌ای جهت اصلاح رویه فعلی جذب وکیل ارائه دهد، واکنش مجلس به آن چیست؟ گفت: اگر قوه قضاییه لایحه خود را به مجلس ارائه کند، ما کمک خواهیم کرد که این لایحه به تصویب برسد.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار