به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
شهید «اسدالله کلهرزاده» از شهدای معلم استان کردستان است که در روز چهارم اردیبهشت ۱۳۳۲ و به عنوان معلم بسیجی در جبهه حضور یافت و پس از سال‌ها خدمت، روز ۲۴ دی ۱۳۶۶ در منطقه جبهه فاو به شهادت رسید.
کد خبر: ۵۱۱۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵ - 16March 2022

مروری بر زندگینامه شهید «اسدالله کلهرزاده»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سنندج، شهید «اسدالله کلهرزاده» روز چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۲ میان خانواده‌ای متدین در روستای «ویسمراد» از توابع شهرستان بیجار به دنیا آمد.

اسدالله تحت تربیت والدین و با دستورات و تعالیم دینی دوران کودکی را سپری کرد و با رسیدن به سن ۶ سالگی برای کسب علم و دانش راهی مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش پشت سر گذاشت.

وی برای ادامه تحصیل به شهر بیجار رفت و پس از اخذ دیپلم، وارد دوره نظام وظیفه شد و بعد از طی آن، در سال ۱۳۵۵ به استخدام آموزش و پرورش درآمد.

اسدلله به منظور محرومیت زدای از منطقه روستا‌های دور افتاده را برای خدمت به جامعه انتخاب می‌کرد و در کسوت معلمی با سخت‌ترین شرایط به تعلیم و تربیت دانش آموزان می‌پرداخت.

وی پس از مدتی به تصمیم بزرگان خانواده با دختری عفیف و همکار خود ازدواج کرد و حاصل پیوند وی با همسرش چهار فرزند (۲ دختر و ۲ پسر) است.

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اسدالله در سایه آگاهی‌های سیاسی ـ اجتماعی خود، مردم را از مفاسد و اهداف رژیم پهلوی آگاه می‌کرد و با آغاز حرکت انقلابی مردم در سال ۱۳۵۶ او نیز نقش خود را به عنوان یک معلم مبارز و انقلابی آشکارتر نمود.

پخش اعلامیه‌ها و شرکت در تظاهرات ضد شاهنشاهی، جزیی از فعالیت‌های وی به شمار می‌رود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام (ره) اسدالله همچنان به خدمت دلسوزانه اش ادامه داد.

وی در سال ۱۳۶۱ به عنوان معلم راهنما انتخاب شد و در طول خدمت صادقانه اش، دانش آموزان، اولیا و همکارانش را آنچنان شیفته خود کرده بود که همه او را از صمیم قلب دوست داشتند و از او به نیکی نام می‌برند.

اسدالله با فراهم کردن لوازم و مایحتاج تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت آنان را به ادامه تحصیل تشویق می‌کرد و برای پیشرفت آن‌ها از هیچ کوششی فرو گذار نبود.

وی با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت بسیج درآمد و ضمن تشویق و ترغیب دیگران جهت مبارزه با کفر و حضور در جبهه‌های حق علیه باطل، خود نیز در سال ۱۳۶۵ از طریق بسیج آموزش و پرورش به جبهه اعزام شد.

اسدالله در تیپ ۲۹ بیت المقدس سپاه پاسداران، سقای رزمندگان اسلام در خط مقدم جنگ بود و با ماشین تانکری که در اختیار داشت، آب آشامیدنی را برای مصرف همرزمانش حمل می‌کرد.

وی پس از سال‌ها خدمت در خط مقدم جبهه سرانجام، روز بیست و چهارم دی ماه سال ۱۳۶۶ در منطقه خسرو آباد (جبهه فاو) بر اثر اصابت ترکش نیرو‌های بعثی عراق به شهادت رسید و پیکر مطهرش در روز یازدهم بهمن ماه همان سال پس از تشییع در گلزار شهدای بیجار به خاک سپرده شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها