به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
جهاد اسلامی:
سخنگوی جهاد اسلامی ضمن اعلام اینکه رژیم صهیونیستی بهای جنایاتش را خواهد پرداخت، بر تحمیل معادله وحدت میدان غزه و کرانه باختری تأکید کرد.
کد خبر: ۵۳۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶ - 04August 2022

معادله وحدت میدان غزه و کرانه باختری را تحمیل می‌کنیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، بازداشت «بسام السعدی» از رهبران ارشد جهاد اسلامی در کرانه باختری، تنش‌ها میان این جنبش و رژیم صهیونیستی را افزایش داده است.

در همین رابطه، «طارق سلمی» سخنگوی جهاد اسلامی به «العهد» گفت، تماس‌ها با قاهره در نتیجه تنش کنونی در پی بازداشت السعدی ادامه دارد، اما به نتیجه قابل قبولی نرسیده است؛ دشمن صهیونیستی بهای جنایاتش علیه ملت فلسطین را خواهد پرداخت.

وی افزود، جهاد اسلامی معادله وحدت میدان میان غزه و کرانه باختری و آغاز یک اقدام سازمان یافته برای توقف تجاوزات در کرانه باختری را تحمیل می‌کند و تهدید «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه جهاد اسلامی، مقاومت را از انجام وظیفه‌اش منصرف نخواهد کرد.

سلمی درباره موفقیت مقاومت در تحمیل محاصره بر شهرک‌های صهیونیستی در مجاورت غزه هم گفت، دشمن به خوبی می‌داند زمانی که جهاد اسلامی حالت آماده‌باش اعلام می‌کند، جدی است؛ دشمن در نتیجه این آماده‌باش، در نگرانی و دستپاچگی به سر می‌برد.

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (پنجشنبه) به همراه «نمرود آلونی» فرمانده یگان غزه در ارتش این رژیم از مرز نوار غزه بازدید کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، کوخاوی دستور ادامه وضعیت آماده‌باش در مرز غزه را صادر کرده و این وضعیت ممکن است چند روز طول بکشد.

در همین ارتباط، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد، ارتش رژیم صهیونیستی برآورد جدید امنیتی خواهد داشت و انتظار می‌رود که در صورت ادامه تنش، کوخاوی با طرح هجومی علیه غزه موافقت کند.

از سوی دیگر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز اعلام کردند، این رژیم پهپاد‌های مسلح خود را بر فراز غزه به پرواز درآورده و به دنبال فرصتی برای هدف گرفتن «هسته‌های ضد زره» است.

این پهپاد‌ها به دنبال رصد و هدف گرفتن گروه‌های فلسطینی هستند که ممکن است راکت ضد زره یا موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کنند.

شبکه «کان» اعلام کرد که وضعیت آماده‌باش در مرز غزه برای سومین روز متوالی برقرار است و بسیاری از مسیر‌ها بسته است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار