به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
ابراهیم حاتمی کیا که همگان او را متولد سینمای دفاع مقدس می‌دانند و جزء اولین‌های این سبک سینمایی است، بعد از بیش از سی سال فعالیت امروز به عنوان پرافتخارترین هنرمند سینمای بعد از انقلاب شناخته می‌شود که بیشترین جوایز را از سینمای فجر نصیب خود کرده است.
کد خبر: ۹۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۰ - 16January 2014

به گزارش خبرگزاری دفاع به مقدس به نقل از وطن آنلاین، همزمان با پذیرفته شدن فیلم "چ"، جدیدترین اثر ابراهیم حاتمیکیا در بخش "سودای سیمرغ" جشنواره فجر، اکرانهای خصوصی برای افراد خاص نیز گذاشته شد.

این بار حاتمی کیا به سراغ یکی از فرماندهان جنگ رفته است که برای انقلاب و دفاع از میهن از اهمیت خاصی برخوردار است. فیلم "چ" یک روز و یک شب از زندگی شهید چمران را روایت میکند، او این بار نیز مانند کارهای قبلی به سراغ سوژهای ناب و درخور توجه رفته است.

ابراهیم حاتمی کیا که همگان او را متولد سینمای دفاع مقدس می دانند و جزو اولین های این سبک سینمایی است بعد از بیش از سی سال فعالیت امروز بعنوان پرافتخارترین هنرمند سینمای بعد از انقلاب شناخته می شود که بیشترین جوایز را از سینمای فجر نصیب خود کرده است.
 
همه (اعم از مدیران و علاقمندان به هنر هفتم) بر این امر اذعان دارند که حاتمی کیا فیلمسازی است که به خوبی از عهده کارهای سخت برمی آید و اثر قابل قبولی را در جشنواره از این هنرمند توانمند کشور شاهد خواهیم بود اما نکته حایز اهمیت این است که همیشه فیلمهای خوب و مؤثر پروندهشان در جشنواره فجر بسته میشود و با هر تعداد جایزه و سیمرغ بلورین در اکران فیلمها، جای خاصی نخواهند داشت و سهم خواهان مافیای اکران هیچ گاه اجازه نمیدهند فیلمهایی که در جشنواره توانستند موفق عمل کنند در بهترین شرایط اکران (نوروز و تابستان) به نمایش درآیند.

 به نظر میرسد همانگونه که حاتمیکیا سالها وقت و عمر خود را صرف نگارش و ساخت فیلم سینمایی «چ» کرده است و به قول خود او در جشنواره امسال با فرزند تازه متولد شدهاش «چ» باز گشته است اکران مناسبی برای فیلم انقلابی جشنواره در نظر گرفته شده و پرونده این فیلم ارزشمند و در خور توجه در جشنواره فیلم فجر بسته نشود.

حمایت این فیلم در اکران یکی از وظایف خطیر مدیران سینمایی است در شرایطی که آئین نامه شورای صنفی نمایش به تازگی در وزارت ارشاد تغییر کرده ، امید آن می رود همانگونه که مدیران دولت دهم با اختصاص بودجه (گرچه محدود) به این فیلم امکان تولید فیلم را فراهم کردهاند . مدیران سینمایی دولت یازدهم هم این کار را به اتمام رسانده و شرایط اکران مناسب برای تنها فیلم از زندگی شهید بزرگوار چمران فراهم آوردند. تا با این کار بالاخره شعارهای رئیس سازمان سینمایی کشور در حمایت از سینمای انقلاب به حقیقت بنشیند و ما خدای ناکرده شاهد سر بریدن فیلم "چ" در اکران نباشیم.
 
گفتنی است آخرین حضور ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر به ارائه "گزارش یک جشن" بر می گردد و در مدت این سه سال مشغول نگارش؛ تولید و تدوین فیلم فاخر "چ" بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار