به روز شده در: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
فرمانده دانشگاه دافوس:
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: فتح سوسنگرد یکی از حماسه‌های ماندگار و برگ زرینی از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر: ۶۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰ - 17November 2013

فتح سوسنگرد برگ زرینی از افتخارات ارتش است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ دوم "حسین ولیوند" فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) امروز در همایش بررسی سلسله عملیاتهای غرب اهواز در سال اول جنگ با محوریت عملیات آزادسازی سوسنگرد گفت: فتح سوسنگرد یکی از حماسههای ماندگار و برگ زرینی از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به ویژه شهدای عملیات آزادسازی سوسنگرد اظهارداشت: درطول دفاع مقدس سلسله عملیاتهای مهمی همچون طریقالقدس، فتحالمبین، بیتالمقدس و .. صورت گرفت که از زوایای گوناگون به آنها پرداخته شده است.
 
امیر ولیوند خاطرنشان کرد: در این میان اما سلسله عملیاتهایی نیز در سال اول جنگ صورت گرفت که مغفول مانده و کمتر به آن پرداخته میشود که ما در این همایش درصدد هستیم تا به اینگونه عملیاتها و نقش و تاثیر آنان بر روند جنگ تحمیلی بپردازیم.
 
فرمانده دافوس آجا با طرح این سوال که چه کسانی و چه گروههایی در روزهای نخست جنگ جلوی پیشروی دشمن را گرفتند، افزود: اگر پیشروی دشمن در روزهای نخست توسط رزمندگان اسلام متوقف نمی شد و خوزستان و اهواز درپی تصرف سوسنگرد به اشغال دشمن در می آمد، معلوم نبود سرنوشت جنگ به کجا کشیده می شد.
 
وی سپس راهبرد توقف و تثبیت را دو راهبرد مهم رزمندگان اسلام برای مقابله با دشمن در روزهای نخست جنگ عنوان و تصریح کرد: رزمندگان اسلام با این دو راهبرد دشمن را در وضعیتی قرار دادند که چشمانداز جنگ را برایشان در ابهام قرار داد و لذا آنان را درهمان مراحل اولیه وادار به درخواست آتش کرد.
 
امیر ولیوند در ادامه هدف از برگزاری همایش تحلیل عملیلت آزادسازی سوسنگرد را آشنایی هرچه بهتر جامعه با دلاورمردیهای رزمندگان اسلام عنوان و خاطرنشان کرد: در رابطه با سال اول جنگ این دانشگاه مقالات و کتابهای خوبی تالیف کرده و یا در دست نگارش دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار